sobota, 14 kwietnia 2012

Niezatapialni

Był dzień 11 kwietnia 1912 roku ... Titanic zaczął swój rej przez Atlantyk . Pogoda przez pierwsze kilka dni rejsu sprzyjała sielskiej zabawie i ogólnie nic nie zapowiadało zbliżającej się tragedii. Jednak w tym czasie do operatorów telegrafów zaczęły już napływać niepokojące dane, dotyczące pojawiających się gór lodowych. Nie zostały one jednak potraktowane zbyt poważnie, ze względu na to, że jednym z celów wyprawy było pobicie rekordu szybkości przebycia oceanu atlantyckiego drogą morską. Nie było by to możliwe przy zredukowanej prędkości i omijaniu pojawiających się gór lodowych. Kolejne depesze ostrzegawczę docierają do statku, jednak operator telegrafu jest zbyt zajęty wysyłaniem prywatnych depesz i przychodzące wiadomości są przez niego ignorowane. I dnia 15 kwietnia 1912 wydarzyła się tragedia . Statek uderzył w górę lodową, na początku nikt się tym nie przejmował bo wszyscy myśleli że Titanic jest niezatapialny . Jednak na stalek zaczęły się wdzierać hektolitry zimnej atlantyckiej wody . I dopiero po godzinie zderzeniu się z góra lodową wysłano sygnał S.O.S . Niestety mimo tego Titanic poszedł na dno - zatonął przez trzy godziny .


 O „Titanicu” słyszał na pewno każdy. W 1997 r. Na podstawie tej tragedii nakręcono film. Zanim rozpoczęto zdjęcia do niego ekipa kilka razy nurkowała do wraku i starali się odtworzyć jak najwierniej wszystkie szczegóły. 

Właśnie w tym toku obchodzimy setną rocznice tragedii Titanica . Na pewno słyszeliście że na uczczenie tej rocznicy wyruszono w rejs śladami Titanica ?! I własne dziś pasażerowie zajdą się tam gdzie sto lat temu zatonął Titanic . Oczywiście tragedia została pominięta ;)  

Wg mnie Titanic to najlepszy film w dziejach kina ! Teraz możemy go zobaczyć w kinach w 3D . Na pewno pójdę !!!
Trzeba namówić naszą wychowawczynię, i tak mieliśmy jechać do kina :) 
A jak mam być szczera, to muszę powiedzieć że zawsze napływają mi łzy do oczu kiedy statek tonie i leci ta piosenka : 


Wy też ? 

12 komentarzy:

 1. Jak ja kocham titanica. To takie wzruszające. Odwiedzisz blog mojej koleżanki ? secretoftitanic.blogspot.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialne .
  ♥.♥ Już nie mogę doczekać się jak pójdę do kina ; D.

  OdpowiedzUsuń
 3. szczerze to nigdy nie oglądałam Titanica, zawsze chciałam ale jakoś nie było okazji. Dlatego wybieram się na niego do kina w 3D :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie oglądałam :< ale mam zamiar :D

   Usuń
 4. Tragedia Titanica to niestety bardzo przykra sprawa. Zginęło wiele ludzi, którzy płynąc tym statkiem miało nadzieję, że odnajdzie nowe, lepsze życie. Wielkie ukłony dla Jamesa Camerona za stworzenia czegoś tak pięknego co pozwala nam nie tylko przybliżyć sobie tragedię Titanica, ale pokazuje historię wielkiej miłości Rose i Jack'a. To sprawiło na pewno, że film ten będzie oglądać się latami a pamięć o RMS Titanicu pozostanie na zawsze. Moim zdaniem to świetny pomysł aby film ten puścić w kinach w 3D. Zachęci to zapewne wielu ludzi, którzy jeszcze nie widzieli tego filmu. Czy pójdę nie wiem, ale bardzo bym chciała. Wspomniałaś jeszcze o piosence Celine Dion - piękna, uwielbiam. Dodaje klimatu. Wszystko to pokochałam od początku. Pierwszy raz film zobaczyłam w wieku 5 lat, wiadomo tak małe dziecko niewiele rozumie, ale już od tamtej pory nie przepuszczam okazji do przeniesienia się w 1912 razem z Rose na Jack'iem na pokład wiecznego Titanica :)

  ,,Nieprawda, że już nie ma ich
  Oni płyną, tylko wolniej
  Tak jak wolno płyną sny
  I nieprawda, nie znajdziecie ich
  Tyle mil już przepłynęli
  Tyle przetańczyli dni '' - Lady Pank - Zostawcie Titanica :)

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo fajna i ciekawa recenzja !!! zapraszam do mnie
  http://zuzka-dziwnadziewczyna.blogspot.com/ ;DD

  OdpowiedzUsuń
 6. kocham Titanica .. Za każdym razem ryczę jak to oglądam ;((( .

  Wpadniesz ? http://my--story-of-love.blogspot.com/ ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Kocham Titanica <3 Na pewno pójdę na 3D

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę też iść na Titanica 3D. Dziękuje za komentarzyk <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę iść na Titanica w 3D <3
  Super Blog !

  OdpowiedzUsuń
 10. Super blog. Muszę iść do kina na Titanic <3 . Jak byś mogła wpaść to byłabym bardzo wdzięczna :) -------> http://bi-es.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

1.Dziękuje za każdy komentarz
2.Dodałeś komentarz na moim blogu to i ja odwdzięczę się i dodam na twoim.
3.Dziękuje za każdego obserwatora
4.Jeżeli zaobserwowałeś bloga napisz w komentarzu to i ja zaobserwuje twojego.
5.Zostaw adres swojego bloga to na pewno zajrzę