piątek, 6 lipca 2012

Czasami wydaje nam się ...

Czasami wydaje nam się, że mieszka w nas dwóch różnych ludzi. Jeden, który wszystko doskonale czyni i tego człowieka prezentujemy światu. Jest też i ten drugi, którego się wstydzimy, i tego ukrywamy. W każdym człowieku istnieje coś takiego jak wewnętrzny niespójność. Każdy chciałby być dobry, a jedynie dokonuje czynów, których sam często nie rozumie.
Dlaczego tak jest ? Dlatego, że człowiek nie jest Bogiem, nie jest też aniołem, ani jakąś nadistotą, a jedynie małym pielgrzymem w długiej, dalekiej drodze swojego życia. Własne słabości czynią go wyrozumiałym i łagodnym w stosunku do innych. Ktoś, kto jest bezkrytyczny wobec samego siebie, będzie twardy i niezdolny wczuć się w innych. Nie będzie umiał nikogo pocieszyć, dodać odwagi i wybaczyć. Szczęście i przyjaźń tkwią tam, gdzie ludzie potrafią się ze sobą porozumieć bez krzyków i nienawiści.
Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy są przy tobie, gdy dobrze ci się wiedzie. Dopingujący cię, cieszący się z twoich zwycięstw. Fałszywi przyjaciele to ci, którzy pojawiają się tylko w trudnych chwilach, ze smutną miną, niby solidarni podczas gdy tak naprawdę twoje cierpienie jest pociechą w ich nędznym życiu. Nauczmy się rozróżniać tych dwoje na pozór podobnych, a jednak bardzo różnych ludzi !


Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie 

22 komentarze:

 1. to prawda, rzadko jest taki prawdziwy przyjaciel, który jest z nami na dobre i na złe. poznajemy go najczęściej wtedy, gdy mamy problemy, jest nam źle.

  OdpowiedzUsuń
 2. czytając tą notkę, miałam wrażenie że czytam o sobie. a przyjaciele zawsze powinni być z Nami, bez względu na wszystko i wszystkich ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niektórzy ludzie są fałszywi, ale co poradzić. Moje obie osobowości mają się dobrze, ale ta grzeczna gdzieś się zaszyła. Co na to poradzić siłą ją na ten świat nie wyciągnę

  OdpowiedzUsuń
 4. podobają Ci się szorty DIY a nie wiesz gdzie je kupić? masz nie powtarzalną okazję zrobić to właśnie u mnie za okazyjną cenę!
  http://me-you-stylish.blogspot.com/2012/07/szorty-diy-sprzedam.html zapraszam !

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z tobą ;] Oczywiście obserwuje i zapraszam do mnie ;] karolina-karaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz rację. W każdym z nas kryją się dwa wcielenia. Tego drugiego, owszem, nie pokazujemy. Są też ludzie którzy uważają się za ideały, a tak naprawdę tak nie jest. Myślą że są pępkami świata, że mogą wszystko bez ograniczeń. Ale nie podważają jednego... Nigdy nie zaznają prawdziwej przyjaźni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na świecie nie ma ideałów... Choć dla jednych jesteśmy ideałami, dla innych czymś o 180% innym. Ale ludzie, którzy są "pyszni" raczej nie zaznają w życiu prawdziwej przyjaźni. Najwyżej fałszywych kolegów, którzy tyko czekają na potknięcie.

   Usuń
 7. Czytając twój blog mam wrażenie jakbyś była po prostu moją drugą połówką. Jakbyś siedziała mi w głowie i pisała to, o czym nie mogę się wysłowić. Jakbym czytała o sobie! Czasem czytając twoje posty wydaje mi się, jakbyś znała mnie lepiej niż ja sama siebie, mimo że się nie znamy. Twój blog jest naprawdę fenomenalny! Po prostu niezwykły! Oby tak dalej, choć nie wiem, czy może być jeszcze lepiej niż jest teraz!

  Całusy :*
  Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. + nowa notka na blogu : serimna.bloog.pl
   Miłego czytania! :*

   Usuń
 8. prawdziwa prawda ! :)
  zapraszam do mnie i obserwuje . ;*

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się z notką w 100 % Ileż to razy ja "przejechałam" się na swojej ufności do ludzi... Niestety moja głupota wielokrotnie dała o sobie znać i za każdym razem niesamowicie cierpiałam...
  Pozdrawiam!
  Ps. Chciałam powiedzieć, że wróciłam po miesięcznej przerwie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawy blog ;)
  Zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 11. fajny blog ;)
  + zapraszam do mnie: http://ania77671.blogspot.com ;) xx.

  OdpowiedzUsuń
 12. Rzadko się zdarza aby mieć prawdziwego przyjaciela. Świetny post :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Masz w zupełności rację. Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. A o nich bardzo trudno...

  Pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 14. + jak miło, że chcesz mi wysłać pocztówkę ! ;*

  OdpowiedzUsuń
 15. szczera prawda....

  OdpowiedzUsuń
 16. szczera prawda, o taak ;)
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. ciężko znaleźć prawdziwego przyjaciela, ja takiego nie mam. Niestety ludzie myślą tylko o sobie i są przy nas gdy coś od nas chcą...Ja się o tym przekonałam nie raz :(
  Bardzo ciekawy blog, zamierzam go dzisiaj przeczytać od "deski do deski", mam nadzieje że mi się uda :)
  pozdrawiam i zapraszam do mnie
  http://zyraffka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. ciężko znalezc prawdziwego przyjaciela, ja takiego nie mam. Ludzie mysla tylko o sobie i sa przy nas jak cos od nas chca, niestety taka jest rzeczywistosc. Przekonalam sie o tym nie raz

  OdpowiedzUsuń

1.Dziękuje za każdy komentarz
2.Dodałeś komentarz na moim blogu to i ja odwdzięczę się i dodam na twoim.
3.Dziękuje za każdego obserwatora
4.Jeżeli zaobserwowałeś bloga napisz w komentarzu to i ja zaobserwuje twojego.
5.Zostaw adres swojego bloga to na pewno zajrzę