sobota, 7 lipca 2012

Współczucie w okrutnym świecie

Pewien mieszkaniec Burundi zapada na malarię. Trzeba go pilnie przetransportować do szpitala. Ale jak to zrobić gdy się nie ma samochodu ? Z pomocą przychodzi dwóch jego przyjaciół. Sadzają go na rowerze i przez pięć godzin z trudem pchają przez górzysty teren. Docierają z nim do autobusu który zabiega go do najbliższego szpitala. Kilka dni później mężczyzna ten ma się znacznie lepiej.
Po drugiej stronie kuli ziemskiej grupa wolontariuszy napotyka dom przygnieciony drzewami. Został on zniszczony przez huragan. Choć mężczyźni ci są dla właścicieli całkowicie obcy od rana do wieczoru usuwają za pomocą pił łańcuchowy zwalone pnie i pozostałości budynku. Pani domu nie może się im nadziękować.


Media które pragną sensacji i koncetrują się na różnych potwornościach i atakach okrucieństwa. Przyćmiewają one codzienne przejawy współczucia i życzliwości. Nie zmienia to jednak faktu że ludzie w każdym zakątku świata rozpaczliwe pragną miłości ciepła i zrozumienia. Okazywanie współczucia może być trudne żyjemy w bezdusznym świecie. Dominuje w nim przekonanie że bezwzględności oraz niewrażliwości torują dorgę do sukcesu. Sporo ludzi wyznaje wygląd że lepiej być okrutnym i bezwzględnym niż współczującym. I tu jest błąd. W naszych głowach powinna się zapalić czerwona lampka gdy jesteśmy źli i okrutni i nie potrafimy współczuć. Lecz niestety u większości ludzi ten system nie działa. Więc może warto się zastanowić nad swoim zachowaniem. Może jednak warto być czułym i współczującym. Nie wiele potrzeba by świat był lepszy ... ! 


14 komentarzy:

 1. jej tak wiele się dzieje na świecie a oni tego nie pokazują.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podsumuję to jednym zdaniu: Więcej ludzi jest okrutnych niż tych z dobrym serducham.

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda wiele się dzieje a media tych właśnie spraw nie pokazują !
  charoot.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. w dzisiejszym świecie prawie wszyscy są niewrażliwi, okrutni i bezduszni. Osoby, które takie nie są mają bardzo trudne życie, bo przeciwstawiają się rzeczywistości. jednocześnie mają dużo odwagi, że nadal współczują innym i chcą zmienić ten świat. A z każdym dniem jest to coraz trudniejsze. kiedyś było lepiej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podpisuje się pod koleżanką, niestety ;(
   trudno jest spotkać osobę, która bezinteresownie pomoże ;(

   Usuń
 5. teraźniejszość jest okrutna. ludzie myślą o własnych interesach, nie przejmują się sprawami innych. Nie są wrażliwi na zło, które tak naprawdę można spotkać nawet po drugiej stronie ulicy. Zwłaszcza ludzie bogaci są bezduszni. Nie pomagają, bo nie wiedzą, jak to jest nie mieć czegoś. Oni mają wszytko, czego zapragną. Za to częściej biedni i skromni pomagają w trudnych chwilach. Wiedzą, że mają mało, ale inni mają jeszcze mniej od nich samych. Na szczęście istnieją jeszcze ludzie, którzy pomagają bezinteresownie, np. teraz w Polsce jest mnóstwo powodzi, a ludzie mimo to zbierają siły i starają się dalej żyć i pomagać tym, którzy sobie sami nie poradzą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz rację! Zgadzam się z tobą w 100%! Czasem trzeba sobie pomagać, chodźby dlatego że kiedyś może się zdarzyć tak że sami będziemy potrzebować pomocy. Teraźniejszość jest okropna. Ludzie widzą tylko siebie i swoje problemy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Media pokazują nam tylko tragedie, bo tym karmi się ludzkość. Ale czy nie warto byłoby mówić głośno o historiach, takich jakie Ty przytoczyłaś? O prawdziwym i bezinteresownym poświęceniu:)

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Teraz jest coraz mnie ludzi z dobrym sercem. Tylko nie liczni pomagają ludziom. Ja mam dobre serce, i próbuję pomagać jak umiem. Ale co może zrobić 13-latka ? nie wiele ;c
  Świetna notka ; - *

  OdpowiedzUsuń
 9. Gdzieś tam w niektórych miejscach na świecie istnieje dobro tylko ludzie boją się je okazać...

  Świetny blog i zapraszam w wolnej chwili do mnie ;D

  OdpowiedzUsuń
 10. Media pokazują okrucieństwo, bo to mozna sprzedać, to wzbudza zainteresowanie. Wspólczucie, troska o drugiego człowieka nie ma znaczenia. Świat gna do przodu i zmieniają się wartości - ale czy na lepsze?

  OdpowiedzUsuń
 11. tylko niektórzy ludzie nie chcą zmieniać tego świata na lepszy.. nie rozumiem ich..

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety ludzie z dobrym sercem zanikają.. :( Ale można to zmienić. :) Możemy sprawić żeby ten świat stał się lepszy :)

  OdpowiedzUsuń
 13. ludzie z dobrym sercem .. pytam się gdzie wy do jasnej cholery jesteście ?! Boli mnie bardzo gdy ktos przechodzi obojętnie i szegokim łukiem omijają ludzi w potrzebie, a potem sa wielce zdziwieni gdy im nikt nie chce pomóc ....

  bardzo mi się podoba twój blog naprawdę bardzo badzo .. ;)

  i zapraszam na nowego bloga ...:
  thisis-our-world.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

1.Dziękuje za każdy komentarz
2.Dodałeś komentarz na moim blogu to i ja odwdzięczę się i dodam na twoim.
3.Dziękuje za każdego obserwatora
4.Jeżeli zaobserwowałeś bloga napisz w komentarzu to i ja zaobserwuje twojego.
5.Zostaw adres swojego bloga to na pewno zajrzę