piątek, 17 sierpnia 2012

Chci­wość to cichy zabójca uczuć

Mówimy że w życiu chodzi o to by mieć lepiej od innych. Moim zdaniem chodzi o to by inni mieli gorzej od nas. Każdy z nas ma takie marzenie by kiedyś w przyszłości mieć kochającą się wzajemnie rodzinne, piękny dom i być po prostu szczęśliwym. Każdy z nas ma taką cechę jak chciwości tylko niektórzy mają jej więcej inni mniej. To u nas przejawiało się nawet we wczesnym dzieciństwie. Ile razy nie chcieliśmy się dzielić w piaskownicy zabawkami bo to nasze. Ile razy nie chcieliśmy się podzielić jakąś rzeczą. Po prostu nie dzieliliśmy się różnymi rzeczami ale ile razy chcieliśmy by ktoś nam pożyczył pomimo tego że nic mu nie chcieliśmy dać. 
Chcemy wszystko ale nie dajemy nic w zamian. Takie zjawisko nazywamy chciwością. Prawdą jest to że gdy ktoś daje zawsze bierzemy.   Tylko nie zawsze potrafimy się dzielić. Robimy to gdy musimy albo po prostu mamy lepszy dzień. 
Lecz na tym świecie są jeszcze dobrzy ludzie którzy potrafią się dzielić i dawać. Wolą dawać prezenty niż je otrzymywać. Podziwiam takich ludzi. Mi samej do nich daleko lecz staram się to zmienić ... 

Gdy będziemy chciwi ludzie się od nas w końcu odsunął i zostaniemy sami ... 
Nawet pies nie będzie się cieszył na nasz widok bo żałowałeś mu na karmę ... 

21 komentarzy:

 1. Cóż też mam te objawy, ale jeśli chodzi o prezenty, to ja już tak ma że bardziej cieszy mnie dawanie niż dostawanie. Uwielbiam ten moment, kiedy widzę szczery uśmiech na twarzy, bo nie dość że trafiliśmy z prezentem to jeszcze zaskoczyliśmy samym tym, że pamiętaliśmy. I to jest najcudowniejsze w dzieleniu się. Ten uśmiech na twarzy, kiedy coś komuś bezinteresownie dajemy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skad Ty bierzesz takie madre tematy?
  I jeszcze tak swietnie to wszystko spisujesz, podsumowujesz! :D WOW!
  Noo i oczywiscie sie zgadzam, ale niestety chyba nic tego nie zmieni, ze kazdy chce miec lepiej ;)
  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 3. swiete slowa ;)


  Zapraszam + obserwuję ♥
  http://vessoga.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Swietny tekset i taki prawdziwy. Twój blog jest jednym z najlepszych. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdego dnia osoby takie jak Ty są bliżej doskonałości, i choć nigdy nie jest się idealnym, warto coraz dojrzalej patrzeć na świat!
  Obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne zdjęcie ♥
  http://beaauty123.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny blog, cudne zdjęcia *.* Dodałam się do obserwatorów i zapraszam do mnie na http://www.gllasgow.blogspot.com/ :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że chodzi o to, żeby odkryć, że o wiele przyjemniej jest dawać niż brać. Kiedyś słysząc coś takiego roześmiałabym się, ale od jakiegoś czasu sama żyję według tej zasady - i czerpię bardzo wiele radości z obdarowywania innych.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nigdy nie zastanawiałam się jaka ja musiałam być chciwa jako dziecko :)

  OdpowiedzUsuń
 10. U każdego człowieka jest tak że dla siebie wsyztsko ale od siebie nic.
  Niestety.

  OdpowiedzUsuń
 11. myśle , że to prawda ;**

  zapraszam do mnie :
  www.welcome-to-reality.blogspot.com
  Liczę na dobry komentarz i obserwowane ;**
  zrobie to samo ;**

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgadzam się z tą notką :) Już po tytule wiedziałam że będzie ciekawie :) bardzo mądrze piszesz :D
  dziękuję za komentarz :*

  OdpowiedzUsuń
 13. Dobrze piszesz. Wszyscy wszystko chcą a w zamian nic. :( Smutne to jest. Na świecie dzieje się coraz gorzej a nikt nic z tym nie robi. Sama od jakiegoś czasu próbuję się zmienić na lepsze i jestem już na dobrej drodze moim zdaniem. Nie patrzę na to co mają inni, ani sama nie "szpanuję". W ostatnim czasie różne nieprzyjemne zdarzenia miały miejsce w moim życiu. Często miałam wyrzuty: "Dlaczego to spotkało akurat mnie" itp. Teraz, po ponad pół roku widzę, że właśnie te wydarzenia zmieniły mnie. Na lepsze.
  Pozdrawiam :* //sylwia-bloguje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. zgadzam się z tą notką. chciwość to jedna z tych najgorszych cech u ludzi. niektórzy jej nie okazują wprost, ale w głębi cieszą się gdy ktoś potknie się na swojej drodze do szczęścia. nie ważne jak będę mieli inni byleby mnie mieli lepiej od tej osoby. to przerażające i jednocześnie prawdziwe

  OdpowiedzUsuń
 15. dobrze i szczerze napisane ... <3

  http://vanilias.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Dokładnie..! Tak ciężko dać a łatwo wziąść.
  Bussi

  OdpowiedzUsuń
 17. Fantastyczna notka! Uwielbiam sposób w jaki piszesz! Masz coś "magicznego" w swoich postach, że czytam wszystko, a rzadko to robię jak czytam Czekam cierpliwie na następną notkę! Oraz zapraszam do mnie! :) -http://garsc-szczescia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

1.Dziękuje za każdy komentarz
2.Dodałeś komentarz na moim blogu to i ja odwdzięczę się i dodam na twoim.
3.Dziękuje za każdego obserwatora
4.Jeżeli zaobserwowałeś bloga napisz w komentarzu to i ja zaobserwuje twojego.
5.Zostaw adres swojego bloga to na pewno zajrzę