wtorek, 28 sierpnia 2012

Dobrą stroną życia w biedzie jest to, że nie trzeba się bać złodziei.

Czym jest bieda ? Dla jednego oznacza to że nie stać go na zagraniczne podróże dla drugiego to że idzie spać z pustym brzuchem. Każdy człowiek przez słowo bieda rozumie coś innego. 
Większość ludzi uważa że człowiek biedny to człowiek który żyje na granicy ubóstwa. Którego nie stać na codzienne kupowanie świeżego chleba lub kogoś kogo nie stać na kupno nowej rzeczy dla swego kaprysu. Moim zdaniem biedny jest człowiek który pożąda wielu rzeczy.
Czasami sobie tak myślę że ludzie bogaci nie doceniają tego co mają. Ciągle chcą więcej i więcej. Natomiast biedni doceniają każda rzecz którą im podarujesz od serca. Ucieszą się najdrobniejszą rzeczą. Teraz większość ludzi sobie myśli że ucieszą się najdrobniejszą rzeczą bo nic nie posiadają. Ci którzy tak myślą są w wielkim błędzie. Tacy ludzie cieszą się dlatego że mają ogromne serce i nie są tak zachłanni jak bogaci. 
Takie zdarzenie jest przykładem że jednak bieda to najlepsza nauczycielka. Pomyślcie sobie ile by uzyskał taki bogacz gdyby zamienił się choć na kilka dni z takim biedakiem Zrozumiałby co on czuje. Może zaczął jak on bardziej szanować ludzi ?!
Zupełnie nie rozumiem co mnie wzięło na myślenie o bogatych i biednych. Do biednych mi daleko i do bogatych tak samo. Jestem przeciętnym człowiekiem któremu nic nie brakuje, ale czasami warto odskoczyć do pozostałych. Właściwie to nie powinniśmy się dzielić na bogatych biednych i przeciętnych - przecież wszyscy jesteśmy ludźmi którzy oddychają tym samym powietrzem i żyją na tej samej Ziemi.  Jeśli przygarniesz głodnego psa i zaopiekujesz się nim nie ugryzie cię. To zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.


29 komentarzy:

 1. zgadzam sie z tym postem:)
  sennierealny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładnie to podsumowałaś, ale niestety-obawiam się, że nigdy nie dojdzie do tego, że każdy z nas będzie traktowany na równi z innymi. Żyjemy w takim a nie innym świecie i nie od nas to zależy. Możemy tylko starać się, żeby zmienić tą sytuacje. Ale pojedyncze istoty nie wiele są w stanie zdziałać. A poza tym rządzi ten kto ma pieniądze, a zapewne ci którzy je mają z władzy nie zrezygnują dla paru biedaków. Przykre, wiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ludzie z pieniędzmi zawsze się wywyższali. Nie mówię tu oczywiście o wszystkich, bo ludzie są różni, ale właśnie większość z nich uważa się za kogoś lepszego, bo stać go na wszystko. Ludzie doceniają coś dopiero jak to stracą, wtedy dopiero dostrzegają jak bogaci wtedy byli. Ale wtedy jest już za późno. Biedni ludzie cieszą się wszystkim. Doceniają coś co dostali, bo wiedzą ile wysiłku to kogoś kosztowało. Uśmiechną się i podziękują, bo umieją docenić każdy najmniejszy gest.

  OdpowiedzUsuń
 4. W połowie zgadzam się z tym co napisałaś. Mam parę koleżanek które są bogate i wcale się nie wywyższają. Zachowują się normalnie, nie chwalą się tym co mają.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie piszesz. Ładne zdjęcie :)
  Obserwuję i zapraszam do tego samego u mnie http://kimikano.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz bardzo ładny blog :) Cytat na samym końcu jest bardzo fajny :)
  Dodałam twój blog do obserwowania
  Liczę na mały rewanżyk ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dobrze to ujęłaś. Ja dodałabym tyle, że czasem biedniejsi są ci którzy na koncie mają miliony, bo wielu z nich nie ma uczuć, nie potrafi kochać, liczą się dla nich tylko pieniądze. a ktoś kto z trudem kupuje chleb ma serce wypełnione miłością i obdarza ją każdego kto mu w zdobyciu tego chleba pomoże.
  dziękuję, również obserwuję:)
  http://olgusz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. świetnie to napisałaś :) Twoje wpisy zawsze dają mi dużo do myślenia i tak też jest tym razem. Zgadzam się z tym, że nie powinno się dzielić ludzi na biednych i bogatych, bo wszyscy jesteśmy tacy sami. Jednak wiele osób tego nie rozumie i zawsze będą się czuły lepiej z tego powodu, że powodzi im się bardziej od kogoś innego...

  OdpowiedzUsuń
 9. Ludzie biedny materialnie są zadziwiająco bogaci duchowa.. z ludźmi bogatymi jest całkiem odwrotnie! To takie fascynujące co może nauczyć nas nasza biedota. Dla każdego oczywiście jest to coś innego. "Najlepszych przyjaciół poznaje się w biedzie".. najbardziej popularne przysłowie, ale każdy, wie, że nie chodzi tu o biedę dosłowną.. raczej biedę naszą własną!

  Pozdrawiam, Liame L.
  http://quick-tempered.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Cała prawda ..
  Zapraszam : world-of-bloody-curses.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdanie pod zdjęciem jest genialne ♥.♥

  lovee-lovee-lovee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgodzę się.
  Ja mam wielu znajomych , którzy są bardzo bogaci , a to że nie doceniają jest kwestią tego że chcą i mają. Dla nich to jest tak naturalne jak kupowanie chleba dla nas. Mówię tu o ludziach bogatych...ale normalnych nie takich jak większość nowobogackich dzieci...
  Ja mam coś w charakterze z tych jak to nazwałaś bogatych ludzi...zawsze chcę więcej , taka moja natura. Jakbym się cieszyła z tego co teraz jest nigdy bym nie poszła dalej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A z tym psem... to nie jest do końca tak... jak się boi ludzi to może ugryźć ;)

   Usuń
 13. bardzo mądrze to napisałaś ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny blog :) W wolnej chwili zapraszam do mnie http://www.wizianet.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. zgadzam się z tym co napisałaś, nie powinniśmy się dzielić na bogatych biednych, jako ludzie jesteśmy równi....
  wielu ludzi docenia coś dopiero po jej stracie..

  OdpowiedzUsuń
 16. świetnie to napisałaś.. Jednak do równego traktowania wszystkich na Ziemi jeszcze duzo brakuje. Ja staram się pomagać innym i nie dzielić ludzi, bo jak to pięknie ujęłaś `wszyscy jesteśmy ludźmi którzy oddychają tym samym powietrzem i żyją na tej samej Ziemi`. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo fajnie to napisałaś ! ; )) w ogóle bardzo fajnie piszesz ! ; )), pozdrawiam ; *

  OdpowiedzUsuń
 18. Fajnie piszesz .!
  Podoba mi się co do 2 ostatnich linijek zgodzę się : )
  Zapraszam Cię w wolnej chwili do mnie : )

  OdpowiedzUsuń
 19. zgadzam się z tobą. bogacze mają zasłonę na oczy zrobioną z pieniędzy. większość ludzi, którzy są biedni to po prostu szereg nieszczęść od losu. nie wiem czy oglądałaś, ale pasuje mi bardzo do tematu i polecam: http://www.youtube.com/watch?v=cnBaYbq1DZY&feature=g-all-u

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja podzielam to co napisałaś :DD

  OdpowiedzUsuń
 21. Dokładnie, są skąpi bogaci i udzielający się charytatywnie. Nie można uogólniać, wszyscy jesteśmy ludźmi, każdy jest inny, ma inne potrzeby.
  Zawsze trzeba pamiętać, żeby szukać dobrych stron, tego co się ma:)

  OdpowiedzUsuń
 22. Cóż ludzie są różni... fajny blog i no zapaszam do siebie i do obserwatorów jak zaobserwujesz u mnie ja u ciebie :) www.yesnoana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Myślę, że zarówno wśród bogatych jak i wśród biednych są bardzo różni ludzie. Wystarczy chociaż spojrzeć na różnego rodzaju rodziny patologiczne.

  OdpowiedzUsuń
 24. Najlepiej jest być nie za bogatym i nie za biednym :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Zapraszam do zabawy :D
  o tagowałam cię na swoim blogu ;)

  http://niusiaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 26. Człowiek bogaty to taki który ma zdrowie bo to najcenniejsze co mamy.
  . Ja wychodze z takiego założenia.

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja nie chciałabym być bogata ...
  Zapraszam do mnie :pamietnikniny1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 28. So Do I Experience to state you how to rever sose your skinny penis into a love machine and be
  the topper she's of all time had. How would you comparable to know how you can create your because the size of it of your penis is little? One virile sweetening somebody had even perished due tablets or former aids! Another penial sweetening can delight their better half during the sex act.

  Also visit my blog; penis advantage penis advantage review penis advantage reviews penisadvantage penisadvantage review penisadvantage reviews

  OdpowiedzUsuń

1.Dziękuje za każdy komentarz
2.Dodałeś komentarz na moim blogu to i ja odwdzięczę się i dodam na twoim.
3.Dziękuje za każdego obserwatora
4.Jeżeli zaobserwowałeś bloga napisz w komentarzu to i ja zaobserwuje twojego.
5.Zostaw adres swojego bloga to na pewno zajrzę