wtorek, 21 sierpnia 2012

Lubię oglądać Wojewódzkiego

Tak ostatnio spacerując po moim pokoju i próbując usunąć śmietnik z mojej głowy zastanawiałam się nad słowem krytyka. Krytyka czyli jak sama nazwa wskazuje krytykować. Spotyka się teraz dużo ludzi ktorzy coś krytykują. Prawie wszyscy myślą że oni nie mają serca i są bezczynni na wszystko co się dzieje. Myślą że każdy może być takim krytykiem i że to nic trudnego. Moim zdaniem nie każdy może krytykować. Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy. Mówi się że ludzi nie należy oceniać po pozorach, bo pozory mylą. To teraz się zastanawiam dlaczego własnie tych ludzi oceniają po pozorach. Mówią o nich obraźliwe rzeczy choć ich ni znają.
Zauważyliście że krytyk gdy coś źle ocenia to zazwyczaj spotyka się z nerwową reakcję. Ludzie myślą że w ten sposób zaprzestanie mówienia czegoś takiego. Nerwowa reakcja na krytykę wcale nie kładzie jej kresu, przeciwnie, rodzi w oceniającym przekonanie, że ma rację w tym, co mówi.
Podziwiam ludzi którzy chcą być krytykami bo muszą być naprawdę mocni psychicznie bo wszystko co mówili może się obrócić przeciwko im, i wtedy z beztroskiego krytykowanych zaczyna się wojna o przetrwanie, pomiędzy nim a osobami których kiedyś źle ocenił. 


Co do Wojewódzkiego. To przede wszystkim szacun za odwagę ... 

14 komentarzy:

 1. Krytykuje każdy. Taka jest prawda.
  Ale odważyć się przed tysiącem ludzi kogoś skrytykować jest nielada wyzwaniem.

  Ja podobna do Ciebie? Może dodasz kiedyś na bloga jakieś Twoje zdjęcia? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ludzie po prostu nie lubią krytyki, po prostu nie potrafią jej przyjąć. Zamiast starać się coś zmienić, oburzają się i atakują osobę, która ich skrytykowała. Ale cóż, takie życie.

  OdpowiedzUsuń
 3. O tak. Krytykuje każdy. Każdy zawsze ma coś powiedzenia na dany temat i nie zawsze jest po pozytywna opinia. Prawdziwy krytyk musi nie dość, że nie zważać na pozory, które mylą, to jeszcze być do końca szczerym, a w dzisiejszych czasach to bardzo trudne. A to dlatego, że ludzie są łasy na komplementy, ale nigdy nie na krytykę. A krytyka to dobra rzecz, jeśli tylko się wie, kto robi to szczerze dla naszego dobra, a kto po prostu nas nie lubi i robi nam na złość. Za dużo krytyki też boli, bo później mamy strasznie niską samoocenę, a to też nie jest dobre. Mój przepis to dostrzegać swoje wady i zalety, ale nie wpadać w samozachwyt, uczyć się na błędach, nie powtarzać ich i słuchać osób, którzy krytykują mnie dla mojego dobra.

  OdpowiedzUsuń
 4. zgodzę się z moimi ''przedmówczyniami'', nic dodać nim ująć :)


  przy okazji zapraszam na 13 na closedindreams.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny blog :) Obserwuję i liczę na to samo z twojej strony http://linka-kattalinka.blogspot.com/ <--- znajdziesz tam wiele ciekawych i inspirujących rzeczy. Zapraszam !

  OdpowiedzUsuń
 6. Wojewódzki? Według mnie jest trochę zbyt zarozumiały i arogancki, ale tak, potrawi konstruktywnie krytykować. Chociaż nie sądzę, żeby śmianie się ze Smoleńska czy z Ukrainek, było czymś przyjemnym... No ale zgadzam się z Tobą ze wszystkim, krytyka nie jest łatwa, trzeba ją "umieć" ;>

  Zapraszam do siebie, na rozdanie ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja nie przepadam za Wojewódzkim kiedyś go oglądałam, ale ostatnio stał się jakiś taki inny.:) Zgadzam się do krytyki.;) Ocenianie ludzi po pozorach jest okropne i niesprawiedliwe.
  Zapraszam do mnie, obserwuję.:>
  http://panna-kk.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Krytyka jest dobra dla niektórych. Czasami może się przydać. Ale bezpodstawna jest już wynikiem arogancji. A Wojewódzkiego szanuję za to, że potrafi powiedzieć rzeczy, których nikt inny nie ma odwagi powiedzieć. Ale to, że czasem powie za dużo, lub przesadzi to jest oznaką,że każdy się myli i nikt nie jest idealny.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wojewódzki , bardzo mocno krytykuję osoby znane . Moim zdaniem jest arogancki . Ale podziwiam go za szczerość .

  szalone-moje-zycie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Wojewódzki krytykować lubi ! tak, tak ale za to jest bardzo śmiesznyy ; D.

  OdpowiedzUsuń
 11. ja lubię jedynie krytykę, która coś wnosi, a nie taką krytykę hejterską. obserwuję. / http://murphose.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. prawdziwi krytycy mówią konstruktywną krytykę a jest ona naprawdę ważna jeśli ktoś chce się zmieniać i dążyć to tego by być coraz lepszym

  OdpowiedzUsuń
 13. uwielbiam Wojewódzkiego i jego pytania/puenty które wprawiają w zakłopotanie rozmówców:D

  http://cleoinstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

1.Dziękuje za każdy komentarz
2.Dodałeś komentarz na moim blogu to i ja odwdzięczę się i dodam na twoim.
3.Dziękuje za każdego obserwatora
4.Jeżeli zaobserwowałeś bloga napisz w komentarzu to i ja zaobserwuje twojego.
5.Zostaw adres swojego bloga to na pewno zajrzę