wtorek, 19 czerwca 2012

Człowiek uczy się przez całe życie, z wyjątkiem lat szkolnych.

Zauważyliście że większość przypadków nauczyciel traci czas na zadawanie pytań, które mają pokazać to czego uczeń nie umie, podczas gdy nauczyciel z prawdziwego zdarzenia stara się za pomocą pytań pokazać to co uczeń umie lub czego jest zdolny się nauczyć. Szkoda że właśnie taki gatunek nauczycieli jest zagrożony wyginięciem.
Gdy w relacjach nauczyciel - uczeń występuje coś takiego jak wzajemnie poszanowanie to można uznać coś takiego za Cud nad Wisłą. Lecz częściej w relacjach nauczyciel-uczeń występuje teraz relacja zwana wzajemną niechęcią do siebie czyli lekko to ujmując nienawiścią do siebie. Mówiąc wprost dla nauczyciela byłoby najlepiej gdybyśmy nie istnieli a dla ans byłby najlepiej gdyby nauczyciele wyginęli.   Właściwie to nie wiem czy to rozumowanie jest takie dobre. Wiem że i tak czy siak nigdy uczniowie nie będą lubić się z nauczycielami ale może wystarczy ich szanować. Przecież oni też musieli się kiedyś uczyć tak jak my i w dodatku teraz musza nadal chodzić do szkoły. Mówiąc o szanowaniu to mam na myśli żeby szanować nauczycieli którzy wykonują swoją prace z powołania a nie dlatego że to łatwy zarobek, i dużo wolnego. Właściwie to nauczyciele z powołania są lepsi. Z nimi da się dogadać, zawsze panuje miła atmosfera na ich lekcja i prawie każdy ich lubi. Więc może warto się zastanowić i polubić trochę nauczycieli - przynajmniej tych niektórych. bo skoro zbliżają się wakacje to może czas na ocieplenie relacji ?


Szkoła nie powinna być przybytkiem płaczu i plag, lecz uwagi i czynności. 


12 komentarzy:

 1. Ja lubię niektórych nauczycieli *.*

  OdpowiedzUsuń
 2. ja lubię może tylko3 nauczycieli w mojej szkole reszta to właśnie tacy aby łatwo zarobić lub nawet nwm poco uczą ..
  są nie mili i chcą uczniom pokazać jacy są głupi ..
  ale fajnie że niektórzy są tacy co stwarzają miła atmosfere:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz zupełną rację :) Ja w mojej szkole lubię wszystkich nauczycieli oprócz pani od religii ; p Nie narzekam w ogóle. Lecz już w tym roku odchodzę z tej szkoły i na prawdę będzie mi smutno. Nauczycielą też będzie nas brakować, bo sami nawet nam to przyznają... Będę tęsknić ; [

  Czekam zniecierpliwiona na następny post ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam kilku takich nauczycieli, choć zdarzają się też ci, który uczyć nie powinni pod żadnym pozorem, no ale cóż poradzić. Jako uczniowie nie mamy prawa decydować o tym, czy ktoś jest nauczycielem czy nie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przez przypadek znalazłam twojego bloga i się w nim zakochałam. To co napisałaś jest świetne i w pełni się z tobą zgadzam. Ja mam kilku "spoko" nauczycieli, których darzę ogromnym szacunkiem i potrafią dobrze uczyć.
  zapraszam na mojego bloga skazananabluesaa.blogspot.com, a na moim drugim dodaje cię do czytanych http://najamajke.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Piszesz z sensem i piszesz prawdę za to kocham twojego bloga ! :] U mnie jest mało takich fajnych nauczycieli większość myśli aby zarobić i ma uczniów daleko w du*ie .
  Zapraszam do mnie . :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ja mam kilka fajnych nauczycieli ;) trafny tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 8. racja, racja...
  zgadzam się z Tobą ;)
  pozdrawiam i zapraszam do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna notka. Fakt fajnych nauczycieli jest coraz mniej u mnie na hmm około 20 nauczycieli fajnych jest no z 6 ..;d reszta tak obleci .;d

  Zapraszam do mnie na następny rozdział .;*

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgadzam się ! Prowadzisz bardzo fajnego bloga : D + obserwujemy nawzajem ? jeśli dodasz się do obserwatorów mojego bloga : http://my-life-1214.blogspot.com/ na pewno się odwdzięczę : )
  z góry dzięki ; p

  OdpowiedzUsuń
 11. Trafiłam na twojego bloga przez bloga Pimeys, powiem ci szczerze, że przeczytałam tą notkę i pochłonęłam resztę twoich notek:D
  Piszesz strasznie do rzeczy i łądnie to wszystko ujmujesz w słowa.
  Twoje rozmyślania dają mi wiele do myślenia:D
  Obiecuje, że w wolnych chwilach bd wpadać :*

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja mam w szkole kilku fajnych nauczycieli, z którymi da się nawet normalnie dogadać :D

  OdpowiedzUsuń

1.Dziękuje za każdy komentarz
2.Dodałeś komentarz na moim blogu to i ja odwdzięczę się i dodam na twoim.
3.Dziękuje za każdego obserwatora
4.Jeżeli zaobserwowałeś bloga napisz w komentarzu to i ja zaobserwuje twojego.
5.Zostaw adres swojego bloga to na pewno zajrzę