czwartek, 7 czerwca 2012

Umysł nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie.

Dziś postanowiłam poruszyć tematy sporów-kłótni. Ja uważam że żaden człowiek, który pragnie dać z siebie jak najwięcej, nie ma czasu na wdawanie się w kłótnie. A już na pewno nie może sobie pozwolić na ich konsekwencje - zdenerwowanie i utratę panowania nad sobą. Ustępuj w przypadku wszelkich kłótni, w których możesz uznawać co najwyżej równe prawa do posiadania racji. Ustępuj też i w przypadku tych najmniejszych, choćby w oczywisty sposób słuszność była po twojej stronie. Lepiej zejść z drogi psu niż zostać przezeń pogryzionym walcząc o prawo przejścia tamtędy. Dlatego czasem warto ustąpić, nawet gdy uważamy ze mamy całkowitą racje. Teraz taka prosta sytuacji. Wyobraźmy sobie że kłócimy się z nauczycielem o ocenę z testu, dostaliśmy 90%, my uważamy że zasługujemy na piątkę i że pani by mogła być wyrozumiała i by nadciągnęła tej jedne procent żeby była piątka. Ale nauczycielka się upiera i ciągle stawia an swoim. Dla takiej sytuacji warto się kłócić ale bez przesady, gdy nadwyrężymy cierpliwość nauczyciela mogą być z tego niepotrzebne skutki. Typu tego że może tak robić nam za każdym razem. Inna sytuacja to np. wtedy kiedy kłócimy się z przyjaciółką o to który z aktorów jest przystojniejszy. Koleżanka się upiera na swoim a ty na swoim, wtedy warto odpuścić bo to nikła sprawa co nie ? Gdyby się nadal z nią tak kłóciły to w końcu puściłby nam nerwy i koniec - obrażamy się na siebie. A gdy jedna odpuści wtedy wszystko będzie dobrze, ty potwierdzasz jej racje ale i tak myślisz swoje. Niby złe ale jednak dobre rozwiązanie sytuacji.

13 komentarzy:

 1. Podziwiam cię za to, że każdy temat potrafisz ładnie opisać, w porównaniu do moich chaotycznych myśli ;d
  Masz rację - są sytuacje, w których lepiej się wycofać aby nie narażać cierpliwość przeciwnej strony

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, masz rację. Czasami warto się wycofać, bo możemy sprawić, że będzie tylko gorzej. Ja zawsze wykłócam się do końca i często żałuję, że nie potrafię się zamknąć.
  Świetnie piszesz. ;)
  Ja dopiero zaczynam moją blogową "karierę". Jeśli zechcesz to mnie wpaść to zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. jejj Umiesz wszystko dobrze opisać w przeciwieństwie do mnie ;)
  ja jakoś nie potrafię ustąpić ..

  OdpowiedzUsuń
 4. świetnie piszesz :)

  + zapraszam do komentowania i obserwowania
  http://fashfactory.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie piszesz , aż chcę się czytać . :)
  zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobry temat na nowego posta. :)
  Fajnie mi się to czytało i dużo dało do myślenia.
  Zapraszam do siebie.

  OdpowiedzUsuń
 7. no ja raczej nie przyznałabym racji koleżanki, gdybym miała swoje zdanie bo po co mam kłamać? pewnie powiedziałabym jej, że ok ona ma swoje zdanie ja swoje i to nie jest złe :) nie da rady się we wszystkim zgadzać... albo umiejętnie zmienić temat to też jest dobre :) może pomysł na następnego posta, jak umiejętnie zmienić temat ? :D pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Zacznijmy od tego, że o gustach się nie dyskutuje, bo każdy ma je inne i sprawa jest względna. Ale jeśli zawsze będziemy ustępować, nie będziemy walczyć o swoje ludzie to zauważą i będą wchodzili nam na głowę. Gdyby sprawa z kłótniami była taka prosta, zapewne było by ich mniej niż jest. Ale to sprawa, nad którą można dyskutować spory czas, a i tak nic z tego nie będzie. Ludzie muszą się kłócić, choćby raz na jakiś czas. Tak wyładujemy z siebie wszystkie złe emocje.

  OdpowiedzUsuń
 9. świetnie piszesz :)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Z facetem to sprawa gustu: o takie rzeczy nie warto się nawet kłócić obrażamy nie tylko kogoś ale pokazujemy ignorancję wobec innych. Wystarczy powiedzieć coś sensownego i tyle. A z nauczycielem to lepiej uważać choć niektórzy potrafią przegiąć to w moim wypadku jakoś nie naciągałam jak inni, a mogłam bo mięli mniejsze predyspozycje do 4 czy 5 niż ja, ale ja tam odpuszczam bo lubię uczciwe oceny a nie badziewie :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Dobrze wszystko opisujesz ! :)
  Interesująco tu :))
  Zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 12. Masz całkowitą rację. Kłótnie nic nam nie dadzą. Każdy człowiek jest inny i nikt tego nie zmieni. :) Świetny blog.
  Zapraszam do siebie.
  http://they-have-no-reflections.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

1.Dziękuje za każdy komentarz
2.Dodałeś komentarz na moim blogu to i ja odwdzięczę się i dodam na twoim.
3.Dziękuje za każdego obserwatora
4.Jeżeli zaobserwowałeś bloga napisz w komentarzu to i ja zaobserwuje twojego.
5.Zostaw adres swojego bloga to na pewno zajrzę