wtorek, 12 czerwca 2012

Człowiek ...

Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót : śpieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli. Na świecie istnieją podobno dwa rodzaje ludzi. Jedni kiedy dostają szklankę dokładnie w połowie napełnioną mówią: "Ta szklanka jest w połowie pełna". Ci drudzy mówią: "Ta szklanka jest w połowie pusta". Jednakże świat należy do tych, którzy patrzą na szklankę i mówią: "Co jest z tą szklanką? Przepraszam bardzo ... No przepraszam ...  To ma być moja szklanka ? Nie wydaje mi się. Moja szklanka była pełna. I większa od tej!". A na drugim końcu baru świat pełen jest innego rodzaju osób, które mają szklanki pęknięte albo szklanki przewrócone (zwykle przez kogoś z tych, którzy żądali większych szklanek), albo całkiem nie mają szklanek, bo stały z tyłu i barman ich nie zauważył.
Mam nadzieje że zrozumieliście moją przenośnie. Chodziło mi w tych słowach o to ze ludzie którzy mają mają dużo, ciagle mają mało. Są przepełnieni pychą, i są bardzo pewni siebie. I to moze dlatego świat należy do nich. A ci ludzie po drugiej stronie abru są dla nich nikim. Ludzie po tamtej stronie nie narzekają, może i ich sytuacja nie jest najlepsza - ale  i tak dziękują za to co mają. I moim zdaniem tacy ludzie zasługują na szacunek ! Człowiek to rzeczownik, a rzeczownikiem rządzą przypadki. 

5 komentarzy:

 1. notka dużo uczy ;)
  Masz rację ;]

  OdpowiedzUsuń
 2. piekna notka i bardzo prawdziwa. ;*

  chciałabym cieszyć się z tego co daje mi los. nie zawsze mi wychodzi. ;/

  OdpowiedzUsuń
 3. Te ptaki w tle są przecudowne, bardzo pasują do tego o czym piszesz...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak kazda twoja notka, to co napisalas jest prawdziwe. Zapisujesz tu bardzo wazne przemyslenia, z ktorymi czlowiek spotyka sie kazdego dnia, jednak ich nie dostrzega. tutaj pokazujesz to co wazne i dziekuje ci za to, bo czasami piszac swoje teksty biore inspiracje z wlasnych i teraz twoich przemyslen

  u mnie nowe notki zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń

1.Dziękuje za każdy komentarz
2.Dodałeś komentarz na moim blogu to i ja odwdzięczę się i dodam na twoim.
3.Dziękuje za każdego obserwatora
4.Jeżeli zaobserwowałeś bloga napisz w komentarzu to i ja zaobserwuje twojego.
5.Zostaw adres swojego bloga to na pewno zajrzę