niedziela, 24 czerwca 2012

Garść przemyśleń

Życie jest krótkie, mamy przed sobą ograniczoną ilość dni, więc powinniśmy przywiązywać ogromną wagę do tego, co robimy, z kim i gdzie. Jeśli nie czujemy się szczęśliwi, nie możemy marnować czasu, czekając aż coś się odmieni, musimy wziąć sprawy w swoje ręce i odpowiednio pokierować własnym losem. Łatwo powiedzieć, prawda ? Tylko co robić, gdy nie ma się pomysłu na życie, gdy wszystko wydaje się ulotne i bez sensu ? W co się zaangażować, gdy na każdym kroku spotyka nas rozczarowanie, gdy brakuje stałych punktów, oparcia i wiary w możliwość realizacji marzeń ?
Mam kilka planów na przyszłość, to one oddają mi energii, chociaż nieustannie towarzyszy mi myśl "po co to wszystko" i "co będzie, gdy już osiągnę cel".
Jednak najbardziej przeraża mnie coś innego. Ostatnio uświadomiłam sobie, że tak naprawdę nasze przywiązanie do miejsca i drugiego człowieka jest bardzo złudne. Wydaje nam się, że nie moglibyśmy żyć gdzie indziej, z kimś innym, trudno nam sobie wyobrazić, że moglibyśmy robić coś innego niż teraz. Aż nagle przychodzi moment, w którym coś się zmienia o 180 stopni. Na początku cierpimy, czujemy się nieswojo w nowej sytuacji, ale życie płynie dalej i szybko zapominamy o tym, co było przedtem. I okazuje się, że możemy mieszkać w innym mieście, przyjaźnić się z innymi ludźmi, wykonywać zupełnie inne obowiązki. Czyli nikt nie jest wyjątkowy, nasze więzi są płytkie i kruche, wszystko i wszystkich da się zastąpić ? Chyba tak, lecz i tak ci wyjątkowi ludzie którzy towarzyszyli w większości naszego życia i tak pozostaną głęboko w sercu.

17 komentarzy:

 1. Prawda . ;D
  Zapraszam do mnie . :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak człowiek to osoba, która szybko się przywiązuje i z czasem zapomina wiele rzeczy. Możemy zastanawiać się jak mogliśmy żyć nie znając danej osoby, ale z czasem ona odchodzi i choć wydaje nam się, że nie możemy bez niej żyć, z czasem staje się tylko stwierdzeniem. Tak mam miejsca w sercu w których są ludzie, którzy byli i odeszli i to miejsce już nigdy nie zostanie zapełnione.

  OdpowiedzUsuń
 3. Prawda :) Piszesz wspaniale naprawdę bardzo mi się podoba :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie: http://my-other-world135.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko co piszesz jest takie prawdziwe, że aż nie wiem jak skomentować :D

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny blog.
  Będę wpadać.
  zapraszam do siebie.
  http://because-you-are-just-a-boy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. prawda
  Twój blog jest na prawdę świetny ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Prawda... tak czesto sie zdarza, ze nasze przywiazanie do drugiej osoby czy miejsca wydaje sie takie mocne, a wystarczy kilka miesiecy by o danej osobie czy miejscu tak po prostu zapomniec, ale nadal gdzies bardzo gleboko czujemy to przywiazanie.

  OdpowiedzUsuń
 8. zgadzam sie z notka w 100%.

  dodaje twojego bloga do obserwowanych, zaobserwujesz i ty? :3

  OdpowiedzUsuń
 9. ciekawy blog
  zapraszam do mnie , blog w rozbudowie :)
  http://welcomehome7.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiesz jak się to czyta to każdy pomyśli , że to takie łatwe ale przecież tak nie jest to przychodzi z czasem ..

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawe przemyslenia.. będe zagladać tu częsciej :) Obserwuje oczywiscie, ciesze się, ze tu trafilam :) Zapraszam do mnie , dopiero zaczynam więc będzie mi bardzo miło :) http://mynameisodetteswan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jej ja mam cele ale mało pewności siebie T.T . Uważam ze przez to że da się żyć gdzie indziej i z innymi jest jakby naszą lekcją, myślę że każdy jest wyjątkowy nie tylko w jednym miejscu na ziemi, tylko w każdym możemy coś cudownego spotkać :*

  OdpowiedzUsuń
 14. Człowiek żyje chwilą i tego nie da sie zmienić. Zapomina o różnych rzeczach, sprawach, iwg. Jedni nawet zapominają co to moralność... ale tego nie bd rozwijać. :P
  Człowiek przywiązuje się do czegoś a później rozpacza po jej stracie. To istota życia...
  Pozdrawiam <3

  OdpowiedzUsuń

1.Dziękuje za każdy komentarz
2.Dodałeś komentarz na moim blogu to i ja odwdzięczę się i dodam na twoim.
3.Dziękuje za każdego obserwatora
4.Jeżeli zaobserwowałeś bloga napisz w komentarzu to i ja zaobserwuje twojego.
5.Zostaw adres swojego bloga to na pewno zajrzę