sobota, 23 czerwca 2012

Ludzkie wady

"Najstraszliwszy cios zadaje się ułomnościom, wystawiając je na szyderstwo świata. Ludzi znoszą z łatwością przyganę, ale nie szyderstwo. Człowiek godzi się na to, iż może być złym, ale nikt nie godzi się być śmiesznym" Z tego cytatu przebija mądrość Moliera i jego wnikliwa znajomość psychiki człowieka. Autor wiedział, jak zachowuje się człowiek. Chyba jak każdy z nas nie lubi, gdy ktoś nas ośmiesza. Wiadomo, że tak jest. Człowiek wyśmiewany na siłę będzie chciał udowodnić, że nie jest taki jak postrzegają go inni. Jeśli zależy mu na tym, żeby zmieniono o nim opinie to będzie się starał pracować nad sobą, nas tym co u innych wzbudziło śmiech. Jeśli ta osoba bardzo dąży do tego zamierzonego celu, to zazwyczaj udaje się jej to osiągnąć.
W naszych czasach, na świecie w którym my żyjemy, nie ma człowieka idealnego, czyli bez wad. Jednak część z nas szczelnie je ukrywa. Moim zdaniem sztuką jest umiejętność ich ukrycia. Ale jeśli już do tego dojdzie, że wyjdą ona na światło dzienne to z kolei można się ich pozbyć. Tu znowu mam na myśli dążenie do celu i poprawy. Pierwszym argumentem, który jest wart przemyśleń, to fakt, że wady nie muszą koniecznie odzwierciedlać tylko negatywnych cech charakteru. Zdaża się tak, że dla jednych dana cecha jest wadą - dla innych jest zaletą. Na przykład dajmy kogoś nieśmiałego. Jemu osobiście nie przeszkadza, że jest nieśmiały. Taki poprostu już jest. Jednak nikomu z jego towarzystwa nie pasuje taki stan rzeczy. Rówieśnicy zaczynają się wyśmiewać z tej osoby, a ona zamyka się w sobie. Taki wyśmiewany człowiek, z powodu swoich domniemanych "wad" może chcieć na siłę się zmienić, chociaż tak naprawdę ta zmiana nie jest mu wcale potrzebna, Jeśli chciałby tej metamorfozy, to robi to dla siebie, a nie dla innych. On tej cechy nie postrzega jako wady. Ale własnie, jeśli usiłuje odmienić i przewartościować się dla innych i jemu to nie wychodzi to spotyka się znowu z brakiem zrozumienia. Konsekwencje takiego zachowania mogą być różne. 


Jeśli człowiek bardzo pragnie, żeby zmienić się i swoje wady, to musi długo nad tym popracować. Liczy się silna wola i wytrwałość. Ja uważam że wady  kształtują  ludzi w taki sposób, że staja się oni mało doskonali oraz mało odporni na stresy. Kreują nas na słabych, bezbronnych i podatnych na używki ludzi. Więc możemy zadać sobie pytanie Czy my nie możemy być doskonali ? I teraz musimy zadać sobie bardzo ważne pytanie, czym jest doskonałość? Doskonałość jest bez skazy, a doskonałość to coś idealnego i każdy człowiek uważa ją za coś innego. Dlatego nie możemy być doskonali. Dlatego że każdy człowiek uważa za doskonałość coś innego. Z resztą gdyby wszyscy byli doskonali świat byłby nudny nie było by nad czym pracować i do czego dążyć. Jak się rozpisałam !

14 komentarzy:

 1. ciekawe ;)
  Żaden człowiek nie jest doskonały.-racja;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tam lubię ludzi niedoskonałych. Chyba człowiek bez wad nie był by człowiekiem. Nawet gdyby istniała taka osoba, nie poradziłaby sobie w teraźniejszym życiu. Była by tak długo wyśmiewana i samotna, że zmieniłaby się choćby dla spokoju. Tacy już jesteśmy wyśmiewamy innych, choć sami mamy mnóstwo wad.

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawe; ) nikt nie jest doskonały:) ładne zdj:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Obserwuję i mam nadzieję, że zrobisz to samo ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawy post :)
  nikt nie jest doskonały :)

  OdpowiedzUsuń
 6. każdy ma wady- to fakt ;)
  ale trzeba pamiętać, ze każdy ma także zalety ;)
  pozdrawiam i zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kazdy jest inny i nikt nie moze byc doskonaly. i to jest w nas fajne, ze wszyscy sie od siebie roznia, akceptuja wady, wychwalaja zalety...

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak jak napisały poprzednie osoby,nikt nie jest doskonały... Dodaję się do obserwatorów,mnam nadszieję,że się odwdzięczysz
  http://takie-tam-z-zycia.blogspot.com/2012/06/atwe-przepisy-z-truskawek.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak zawszę doskonały wpis. Pouczający i dający dużo do myślenia. Po prostu kocham twojego bloga!
  Zapraszam do siebie na nowe dwa wpisy ;D

  OdpowiedzUsuń
 10. prowadzisz bardzo ciekawego bloga, niestety w dzisiejszych czasach nikt nie jest idealny, co do wpisu. ;)

  zapraszam do siebie ;)
  + obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń
 11. każy ma jakieś wady najdziwniejsze jest to ze jak poznajemy człowieka to ich nie widzimi dopiero po jakims czasie zdjaemy sobie sprawe ze to inna osoba

  OdpowiedzUsuń
 12. bardzo interesujący blog, będe tu częstym gościem:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nikt nie jest doskonały... każdy ma swoje wady, charakter i wg. Człowiek doskonały nie moż eistnieć... bo co to byłby za ludz? jakies Zombi piekła rodem?
  Pozdrawiam:D

  OdpowiedzUsuń

1.Dziękuje za każdy komentarz
2.Dodałeś komentarz na moim blogu to i ja odwdzięczę się i dodam na twoim.
3.Dziękuje za każdego obserwatora
4.Jeżeli zaobserwowałeś bloga napisz w komentarzu to i ja zaobserwuje twojego.
5.Zostaw adres swojego bloga to na pewno zajrzę