sobota, 19 maja 2012

Egoistami się rodzimy

Dzisiejszy post będzie o egoizmie. To może zacznę od tego czym właściwie jest egoizm. Więc egoizm jest to służenie innym bez uczucia pokory jest jedynie zaspokajaniem egoizmu : zapatrzeniem się wyłącznie we własną osobę. Egoista to ten, który więcej dba o siebie niż o innych. Uważa że w świecie on jest na pierwszym miejscu a wszystko dookoła to tylko dodatek żeby mu było dobrze.  Teraz wnioskujecie że egoizm to coś złego, i macie racje to rzeczywiście coś niedobrego. Nie możemy myśleć tylko o sobie bo zatracimy w codziennym życiu. Egoiści żyją jakby Kopernik nie istniał, uważają że wszystko kręci się woku nich. Zastanawiam się czy można wyleczyć się z egoizmu. Ja raczej w to wątpię. Chyba jedynie śmiercią można się z tego wyleczyć. Osoby samolubne są niezdolne kochać innych, ale tak naprawdę - nie kochają także siebie. 
Na drodze życia spotykamy trzy główne przeszkody: własne winy, cudzy egoizm i złośliwe przypadki. I to one nam nie dają być szczęśliwymi ludźmi ! Choć są i tacy ludzie którzy sobie z nimi poradzili, i na pewno znajdą się tacy ludzie którzy je pokonają. Moim zdaniem najlepiej być altruistą. Szanować egoizm drugich. Bo każdy z nas ma w sobie trochę egoizmu. Niektórzy więcej, inni znów mniej.


8 komentarzy:

 1. Fajny blog :)

  To ta z FlushBerry .

  OdpowiedzUsuń
 2. Powiem ci , że mądrze piszesz i się z tobą zgadzam.Szczególnie z ostatnimi dwoma zdaniami ...
  Bussi

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy blog ;)
  Dałabym twój do obserwowanych ale coś mi się spieprzyło i nie mogę dać choć bardzo bym chciała.. Ale będę twój blog odwiedzała. Zapraszam do siebie: http://mydays1998.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. oj znam takiego jednego chlopaka co mysli tylko o sobie, kiedys taki nie byl ale znalazl sobie dziewczyne i oboje mysla ze swiat kreci sie wokul nich masakra, na szczescie nie mam juz nim wiecej stykcznosci xD super blog i dzieki za odwiedzenie mojego :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz w zupełności ze egoistami się rodzimy. Tylko niektórzy większymi a niektórzy mniejszymi !

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny blog !
  I masz racje ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekawe spostrzeżenia ... ze wszystkim się zgadzam, ale czasem po prostu nie da się zaakceptować czyjegoś egoizmu, wszystko zalezy od sytuacji :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super blog^^
  obserwuję i liczę na rewanż♥

  OdpowiedzUsuń

1.Dziękuje za każdy komentarz
2.Dodałeś komentarz na moim blogu to i ja odwdzięczę się i dodam na twoim.
3.Dziękuje za każdego obserwatora
4.Jeżeli zaobserwowałeś bloga napisz w komentarzu to i ja zaobserwuje twojego.
5.Zostaw adres swojego bloga to na pewno zajrzę