wtorek, 8 maja 2012

Strach i starość ...

Dzisiejszy dzień w szkole to było czyste szaleństwo. Prawie nie było lekcji a na jednej wyniesiono nam wszystkiego ławki i krzesła na których się uczyliśmy. Nie wiedziałam ze tylko tyle potrzeba do zepsucia lekcji i skończenia jej 20 minut przed czasem. Wszystkie te szaleństwa były z powodu przygotowań do dzisiejszego święta. Nie będę się rozpisywać bo nie chcę nudzić historią tylko do powiem że z tej okazji były "uroczyste obchody pod pomnikiem" i zabawa przy ognisku. Czyli standard - pieczenie kiełbasek i śpiewanie polskich pieśni ludowych lub harcerski. Gdy babcie zaczęły to wszystko śpiewać pomyślałam sobie że Koko Euro Spoko to przy tym pryszcz. I jak te babcie sobie śpiewały te swoje piosenki to ja żeby nie drażnić swych uszu włączyłam swoją nutę w słuchawkach. I tak przy zajadaniu tej kiełbasy zastanawiałam się jak może wyglądać nasza starość. Bo zapewniam was że na pewno inaczej niż teraźniejsza. Pewnie będziemy grać na konsoli od rana do nocy albo siedzieć na kompie a nasze wnuki powiedzą nam że jesteśmy zacofani i nie idziemy z duchem czasu. Że wszystko się pozmieniało że telefony dotykowe to przeżytek a teraz stosuje się takie w technologi 3D. Chciałabym doczekać tych czasów ale jeszcze do tego długa droga. Z moich przemyśleń wyrwał mnie kolega który powiedział że musimy posprzątać to ognisko. Fuck. Pomyślałam sobie. Dlaczego zawsze my musimy to sprzątać ?!
I po jakiejsc godzinie rozprawiliśmy się z tym ogniskiem. Oczywiście wszyscy byliśmy umorusani od dymu i tym podobnym. W dodatku wszystko mnei tak bolało. Jak również innych. Ale i tak to nie był koniec męczarni. Kolega zauważył jaszczurkę. Zaczął ją deptać ( okropne ) ale jaszczurka nie dawała za wygraną, leżała na plecach i udawała padlina. Wtedy kolejny kolega wziął ją za ogon i zaczął mnie ją straszyć. Biegłam przez cały teren szkoły a kolega za mną z tą jaszczurką ! Ja straszliwe boje się węży jaszczurek, żab i innych tego rodzaju zwierząt. Takie małe zwierzątka a budza we mnie taki strach i obrzydzenie ...
Dziwne ludzie boją się pająków a węży już dużo mniej. A ja mam na odwrót. Włąsciwie pająk nie robi na mnie żadnego wrażenia. Takie małe zwierzę. Niby węże czy jaszczurki też są małe i nie groźne ale ja ich się panicznie boją !
Jedne z moich zdjęć zrobionych podczas ogniska. Było pozytywnie tylko szkoda ze juro będziemy musieli posprzątać te wszystkie śmieci zostawione przez "turystów". Przy najmniej lekcje nam zlecą ! A tak po za tym to ogłaszam że hitem tej "imprezy" była piosenka - Ganja Trip !

4 komentarze:

 1. bardzo ciekawe zajęcia ;d my mamy już lajta i wolne. dziękować maturzystom ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. A my nadal sie uczymy jak zwykle. -.-
  Świetne zdjęcie. :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię ta piosenkę :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Hahaha ja to jak widze pajaka czy gada to takiego spidu dostaje ze mnie nie ma w sekunde, a jak mam pajaka w pokoju i jak go mama tez zabije to tak i tak ide do goscinnego pokoju. hahaha wiem ale porostu to mnie obrzydza a zwlaszcza mysl ze sie obudze z pajakiem na twarzy czy cos.

  OdpowiedzUsuń

1.Dziękuje za każdy komentarz
2.Dodałeś komentarz na moim blogu to i ja odwdzięczę się i dodam na twoim.
3.Dziękuje za każdego obserwatora
4.Jeżeli zaobserwowałeś bloga napisz w komentarzu to i ja zaobserwuje twojego.
5.Zostaw adres swojego bloga to na pewno zajrzę